100 kilometrów dla Kacperka

Cześć! Witają Was Agata i Wojtek, pozytywnie zakręceni rasta-wariaci z Oleśnicy, niedaleko Wrocławia. Ona - dwadzieścia lat na rolkach. On - od nieco ponad dwóch lat. Jazda na rolkach to nasza pasja, sposób na życie i miłość. A jak wiadomo, z każdej miłości rodzi się coś pozytywnego. Z tej rolkowej narodziła się chęć pomocy innym – mniejszym, słabszym, chorym, niepełnosprawnym.

Nasz mały kibic Kacper i mama Magdalena Szalkowska potrzebują pilnej pomocy. Kacper jest chłopcem autystycznym i ma bardzo poważne problemy z nogami. Żeby mógł chodzić, potrzebna jest jak najszybsza operacja. Terminy w NFZ to najwcześniej przyszły rok, a wtedy będzie już za późno. Nie możemy czekać!!!

Agata i Wojtek Kacper

Dlatego 💪💪💪 do dzieła!!! Ruszyliśmy z hałasem!!! 📢📣📯🔔🔊

Na starcie Rolki Reggae Express czekała na nas OGROMNA NIESPODZIANKA! Wsparli nas FANTASTYCZNI rolkarze, którzy również podjęli wyzwanie dla Kacpra!!! 😍 Kasia, Małgosia, Ola, Dawid i Michał z Warsaw Skate Team 😍 Ola, Magda i Paweł z Wrocławia 😍 Kuba z Kudowy 😍 Dawid z Oleśnicy 😍 Cała Polska jechała dla Kacperka!!! Zobaczcie!


Każdy, kto pomógł Kacprowi i przejechał z nami w Oleśnicy co najmniej 10 kilometrów dostanie... KOSZULKĘ ROLKI REGGAE RAJD do odbioru u Karola z Fabryki Druku (TAK! To słynny Karol od różowej miski!!!!)

Zapraszamy Was wszystkich również do śledzenia expressowych aktualności w wydarzeniu Rolki Reggae Express na Facebooku oraz do podziwiania GALAKTYCZNYCH wyników na Endomondo! ➡ http://bit.ly/RolkiReggaeExpress

👫 520 uczestników z CAŁEGO świata!
🛣 91886 kilometrów (i jeszcze ROŚNIE)!
🔥 4 MILIONY razem spalonych kalorii!

Kochani, ten wyczyn przejdzie do historii!!! 💕💕 Dziękujemy wszystkim Wam z całego serca!!!


Więcej o Agacie i Wojtku ⇢Trasa

Trasa została wytyczona brawurowo - do przejechania było 100 kilometrów 👉 Jechaliśmy pętle na nieużywanej dojazdówce do obwodnicy 👉 Prosta ma tam 3 kilometry w jedną stronę 👉 czyli musieliśmy zrobić 17 pętli 👉 W 12 godzin!

Sztab założyliśmy w ogródku przed restauracją Hotelu Amber (Cieśle 47, 56-400 Oleśnica)


kontakt: Bartłomiej Dwornik
✉ bartek@rolkireggae.pl
✆ +48 71 757 57 82
🗲 m.me/RolkiReggaeRajd
Kacperek Szalkowski

Kacper ma 11 lat. W siódmym miesiącu jego życia lekarze stwierdzili u niego opóźnienie rozwoju psychoruchowego (tzw. agenezja ciała modzelatowego). Nie jest dzieckiem samodzielnym, ciągle potrzebuje wsparcia mamy. Nie mówi, jest dzieckiem autystycznym z upośledzeniem w stopniu głębokim. Dodatkowy problem stanowią jego nóżki.

Kacper Szalkowski

Jest już po trzech operacjach przedłużenia ścięgien Achillesa i osteotomii waryzującej obu kości udowych. Niestety, na tym problem nóżek Kacpra się nie skończył. Po kolejnych konsultacjach z ortopeda okazuje się że Kacperek ma płaskostopie że skoślowatoscią prawej stopy. Jest możliwość uratowania stopy Kacperka, jednak potrzebna jest kolejna, pilna operacja. Dzięki niej Kacper będzie mógł sprawnie chodzić, sam wejść po schodach i nie będzie musiał nosić specjalistycznych łusek. Jest nawet szansa, że zupłenie nie będzie potrzebował wózka.

To wszystko możliwe, jednak liczy się czas a terminy w NFZ to najwcześniej przyszły rok. Dlatego mama Kacpra, wspólnie z Fundacją Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" próbują zebrać środki na operację prywatnie. To jedyna szansa, żeby zdążyć z pomocą.Jak pomóc

Kacper jest podopiecznym Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", która pomaga mamie zebrać pieniądze. Operacja Kacpra kosztuje

6500 złotych

mama i Fundacja Dzieciom zebrali już dzięki Wam

7639 złotych!

Termin operacji Kacpra wyznaczony został na 30 października! Zabiegu podjęła się klinika z Krakowa!

DZIĘKUJEMY!

Aby pomóc - teraz już w rehabilitacji po operacji - można wykonać przelew na konto:

Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą
Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

wpłaty zagraniczne:
SWIFT: ALBPPLPW
IBAN: PL42249000050000460075493994

tytuł: 8086 Szalkowski Kacper Józef darowizna na pomoc i ochronę zdrowia


Lub wykupując cegiełkę bezpośrednio na stronie Fundacji:
http://dzieciom.pl/podopieczni/8086


Mówią o nas

Reporterzy.info RMF Maxxx Tygodnik Oleśniczanin Zinfo NaszeMiasto.pl Reporterzy.info Losowe Odtwarzanie


Jechali z nami

Fundacja Dzieciom - Zdążyć z Pomocą Fabryka Druku Hotel Amber Dwornik.pl Reporterzy.info