Jedziemy dla Majki! Na rolkach

Kiedy w głowach Agaty i Wojtka zrodził się pomysł, żeby z miejsca gdzie mieszkają (czyli z Oleśnicy) na ostródzki festiwal wybrać się na rolkach, wiedzieli jedno. Taki przejazd musi mieć głębszy sens! I tak trafili na Majkę. 15-letnią ostródziankę, niepełnosprawną dziewczynkę, której postanowili zadedykować swój bieg na rolkach.

Od 29 lipca do 9 sierpnia 2017 roku przejechali więc ponad 450 kilometrów z Oleśnicy do Ostródy, na Ostróda Reggae Festival. Po raz pierwszy na rolkach. Z Dolnego Śląska aż na Mazury.

Agata, Wojtek i Halinka Majka z rodziną Agata i Wojtek Agata i Wojtek

Wyprawę śledzili internauci z całej Polski, uczestnicy ostródzkiego festiwalu oraz ogólnopolskie i regionalne media na trasie przejazdu. Agata, Wojtek i pilotująca ich Halinka relacjonowali przejazd na Facebooku. Ich wyprawa uwieczniona została na dziesiątkach zdjęć i filmów. Co wieczór rolkowi podróżnicy organizowali też facebookowe wejścia na żywo, opowiadając co danego dnia spotkało ich na trasie.

Podczas przejazdu nie zbierali pieniędzy. W każdej z odwiedzanych miejscowości rozdawali ulotki i prosili o wpłaty na konto Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą, która uruchomiła rachunek bankowy, na który można było wpłacać datki na pomoc w rehabilitacji Majki.


Zobacz relację z trasy ⇢


Więcej o Agacie i Wojtku ⇢Majoszka

To, jaka jest Maja w dużej części zdefiniowała częściowa utrata genu 5 – choroba ta, to tzw. zespół „Cri du Chait” (zespół kociego krzyku). Jest osobą z opóźnieniem psychoruchowym. Cierpi na dużą krótkowzroczność (-14 dioptrii) małogłowie, agenezję ciała modzelowatego mózgu.

Maja Stolarczyk

Jest bardzo nadpobudliwa, bywa autoagresywna, okalecza się. Bardzo mało sypia (5 godzin snu na dobę w pełni wystarcza jej do „naładowania baterii”). Porozumiewa się za pomocą kilku słów, gestów oraz wyrażania swoich potrzeb i emocji w „swoim języku”. Wiele lat intensywnej i regularnej pracy pokazało, że początkowe bardzo złe rokowania lekarzy nie sprawdziły się.

Widzimy postępy jakie osiąga. Zaczęła chodzić w wieku 5 lat, je samodzielnie, potrafi sama ubrać się i rozebrać, zna niektóre litery. Jej wielką pasją jest rysowanie i jazda konna. Kocha zwierzęta. Osoby, które ją znają widzą w niej fajnego, wartościowego Człowieka, od którego wiele mogą się nauczyć.Jak pomóc

Maja jest podopieczną Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", która pomaga zbierać pieniądze na rehabilitację Majoszki

Pomóc można wykonując przelew na konto:

Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą
Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

wpłaty zagraniczne:
SWIFT: ALBPPLPW
IBAN: PL42249000050000460075493994

tytuł: 2876 Stolarczyk Maja darowizna na pomoc i ochronę zdrowia


Lub wykupując cegiełkę bezpośrednio na stronie Fundacji:
http://dzieciom.pl/podopieczni/2876

DZIĘKUJEMY!Mówią o nas

TVP3 Olsztyn Onet Interia OstrodaNews.pl Bombaclass Rolki.net.pl Tygodnik Oleśniczanin Sport Cartagena OstrodaNews.pl NaszeMiasto.pl


Jechali z nami

Ostróda Reggae Festival Fundacja Dzieciom - Zdążyć z Pomocą Oleśnica Na Rolkach Fabryka Druku Bombaclass