WSZĘDZIE, ALE RAZEM. Express na ratunek Kai

WSZĘDZIE, ALE RAZEM! Express na ratunek Kai

Hej Lubisie! Tu Agata, Wojtek i Bartek z Rolki Reggae Rajd. Od 20 kwietnia można wychodzić z domu, żeby się rekreacyjnie poruszać, więc... POSTANOWILIŚMY ZROBIĆ Z TYM COŚ DOBREGO! A powód był i to BARDZO ważny!

Kaia Maślanka-Marciniak ze Starej Miłosnej pod Warszawą ma dwa latka i mnóstwo dobrej energii, w którą niedawno wkradł się paskudny przeciwnik. Rak. Złośliwy nowotwór nazywa się neuroblastoma i zaatakował główkę Kai. Guz wielkości golfowej piłki wypycha oczko i skroń. Jest w takim miejscu, że nie da się go zoperować. Trzeba pokonać go bardzo mocną chemią, a potem potraktować supernowoczesną terapią immunologiczną: antyciałami GD-2. Jej koszt jest astronomiczny. To ponad 700 tysięcy złotych, ale podnosi szanse wyzdrowienia do 60%.

Dlatego RUSZYLIŚMY Z POMOCĄ! I zaprosiliśmy na pokład wszystkich rolkarzy, biegaczy, rowerzystów i uprawiaczy każdej dyscypliny sportowej na świecie. Wspólnie zrobiliśmy WIELKIE, sportowe zawody w całej Polsce, Europie i na świecie! Tym razem nie mogliśmy się spotkać w jednym miejscu, dlatego był to PIERWSZY W HISTORII, wirtualny i rozproszony Rolki Reggae Express w dowolnym miejscu na kuli ziemskiej!!!Udział w Expressie był prosty. Wystarczyło:

1.

Wrzucić 1 zł wpisowego do skarbonki dla Kai na Siepomaga. Można było więcej :)
www.siepomaga.pl/rolki-reggae-express-dla-kai

2.

Wymyślić sobie REKREACYJNE zadanie (kilometry do pokonania, liczbę powtórzeń albo czas ćwiczenia itp). Nagrać film i pozdrowić Kaję, albo zrobić zdjęcie i opisać swoje wyzwanie. Wstawić zgłoszenie w wydarzeniu na Facebooku:
WSZĘDZIE, ALE RAZEM! Express na ratunek Kai

3.

Spalać z nami kalorie na Endomondo. Za wspólnie spalone 100 tysięcy kalorii, sponsorzy obiecali dołożyć dodatkowe pieniądze do skarbonki na leczenie Kai! Kalorie zbieraliśmy tutaj:
www.endomondo.com/challenges/43006076

4.

2 maja, między godziną 8 rano a 20 wieczorem - wykonać zadanie! PAMIĘTAJĄC, żeby zachować obowiązujące zasady bezpieczeństwa!!! (maseczka i dystans!)

5.

Nagrać krótki filmik ze swojego zadania, pochwalić się jak Ci poszło i przesłać nam! Dla wszystkich uczestników, a przede wszystkim dla Kai, przygotowaliśmy pamiątkowy film ze wszystkimi uczestnikami!


Zobacz wszystkie wyzwania na Facebooku ⇢


KAŻDA ZŁOTÓWKA wspierała ważny cel. Razem zebraliśmy

13 089 zł
ŻEBY KAIA MOGŁA WYGRAĆ WALKĘ Z RAKIEM

DZIĘKUJEMY!!! 💛💚💝 DOBRO WRACA!!!

Już 11 maja Kaia z mamą przyjechały do kliniki Przylądek Nadziei, gdzie szykują się do dalszego leczenia!Trasa

To był PIERWSZY W HISTORII taki Express! Ponieważ, ze względu na pandemię, nie mogliśmy wszyscy spotkać się w jednym miejscu, każdy uczestnik wykonał swoje zadanie-wyzwanie w swojej okolicy! Pamiętając o zachowaniu zasad bezpieczeństwa: o maseczkach i odpowiednim dystansie, jeśli startowaliście w parze!

2 MAJA od godziny 8.oo do 2o.oo od gór do morza, od Mazur po niemiecką Nadrenię i od Nowego Jorku po Sydney - była nas dla Kai cała armia! Zobaczcie sami! Wszystkich uczestników, którzy przesłali nam swoje osiągnięcia, prezentujemy na naszej expressowej mapce: i na Facebooku, w wydarzeniu WSZĘDZIE, ALE RAZEM!

Dla Kai ruszało się w sumie:
💥 1194 uczestników
💥 z 12 krajów na 3 kontynentachNie koniec na tym! Warto było się z nami poruszać dla Kai, bo jeśli wspólnymi siłami 2 maja udałoby się nam spalić
100 tysięcy kalorii

to dzięki partnerom Expressu za każdy spalony 1000 kalorii do skarbonki Kai trafić miało

8 zł

i... UDAŁO SIĘ!!! A cel przekroczyliśmy aż ośmiokrotnie! Wynik to 850 tysięcy spalonych kalorii!

Partnerzy:

kontakt dla sponsorów i mediów:

Bartłomiej Dwornik
✉ bartek@rolkireggae.pl
🗲 m.me/RolkiReggaeRajd
Kaia Maślanka

Kaia leczy się w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Badanie tomografem na początku lutego pokazało ogromne zmiany w jej główce. Lekarze nie wiedzieli nawet, jak to opisać. Podejrzewali raka mózgu. Guz był duży, z naciekami. Błyskawiczna diagnostyka i szczegółowe badania pozwoliły szybko postawić diagnozę. Neuroblastoma. Wyjątkowo złośliwy i agresywny nowotwór układu nerwowego. Guz w głowie Kai był bardzo duży. 5,5×4,5×5 centymetrów. To właśnie on wypychał dziewczynce oczko i powodował obrzęk skroni. Co gorsza, jest nieoperacyjny. Umiejscowiony jest w takim miejscu, że nie można go usunąć.

Kaia Maślanka

Wyniki testów genetycznych MYNC wyszły dodatnio, co oznacza że to jeszcze dodatkowo groźniejsza, bardziej złośliwa odmiana nowotworu z dużym ryzykiem wznowy. Kaia natychmiast rozpoczęła chemioterapię. Od razu najmocniejszy protokół, żeby opanować rozwijający się w głowie przerzut. Dotychczasowe leczenie i dobra opieka dają nadzieję. Dużo nadziei. Guz w główce zareagował i zaczyna się wycofywać.

Kiedy już uda się pokonać guza, Kaię czeka pobranie komórek, megachemia i przeszczep. Po tym wszystkim immunoterapia. Podanie antyciał, które podnoszą szansę na całkowite wyzdrowienie Kai do 60%. Na przeszczep i potem na immunoterapię Kaia przyjechała na początku maja do Wrocławia. Do kliniki Przylądek Nadziei.

TO BYŁ HAŁAS DLA KAI!


Więcej o Kai ⇢
Jak pomagać

Kaia jest podpieczną Fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową". Nadal można pomagać zebrać pieniądze na jej leczenie i powrót do zdrowia:

Wpłać dowolną kwotę na konto Kai w Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową:
www.naratunek.org

Weź udział w zbiórce na Siepomaga:
www.siepomaga.pl/kaiaJechali z nami

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową ENGI.platform Dwornik.pl Gałganki Gagatki Reporterzy.info